Z czego wynika cena Bitcoina?

Bitcoin od pewnego okresu jest obecny w mainstreamie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) pieniądz od swojego ogłoszenia w 2011 roku ciągle rośnie. Na początku swojego istnienia Bitcoin był wart mniej niż 1 dolar. W listopadzie 2021 jego cena osiągała prawie 70 tysięcy dolarów. Na chwilę obecną zamyka się w okolicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przeszedł długą drogę stając się najbardziej popularnym i najbardziej pożądanym cyfrowym aktywem. Jak kształtuje się jego cena i z jakich czynników ona wynika?

Skąd wziął się Bitcoin?

Bitcoin pojawił się jako dobro odporny(e) na inflację i machinacje ze strony banków centralnych. Od tego czasu tysiące internautów pracuje nad jego rozwoju(em). Są to zwolennicy wolności, prywatności i braku centralizacji.

Dzięki temu, że jest dobrem deflacyjnym, jego ilość jest ograniczona. Pozwala to na zabezpieczenie własnych funduszy. Jest to przede wszystkim istotne w dzisiejszych czasach, gdzie inflacja ciągle rośnie.

Popularność Bitcoina sprawiły również, że cały czas powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich próbuje odpowiedzieć na różne(ym) problemy(om) i cechować się użytecznością.

Inwestycje w Bitcoina można porównać do rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami zostajemy swoim bankiem. Ma to plusy, ale wiąże się też z ryzykiem. Trzeba kontrolować naszych środków, należycie dbać o wszystkie zabezpieczenia. W sieci jest wiele ludzi czyhających na nasz błąd.

Bitcoin – uwarunkowania ceny

Wartość Bitcoina od lat jest wolatywna. Jednak badając wykres tego coina w szerokiej skali można zauważyć, że mimo różnych turbulencji “cyfrowe złoto” stale pnie się do góry. Na jego cenę wpływa wiele czynników.

Zaczynając od ilości BTC dostępnego na rynku ze względu na malejące możliwe do uzyskania zasoby BTC to normalne, że jego cena wzrasta.

Jest to także dobro podatne na zmiany na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki przejrzystości Bitcoina, każdy inwestor może bez problemu śledzić. Można zorientować się, która giełda kryptowalut oferuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile monet wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.

Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Obecnie przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Kurs Bitcoina tylko to potwierdza.

Do Bitcoina paruje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut oferuje możliwości wymiany parami: Bitcoin do innych kryptowalut.

Badanie rynku dowodzi, że zazwyczaj, gdy cena Bitcoina rosła, rosły też inne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC musi być świadomym wyborem inwestora. Istotnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest prostsza w obsłudze, ale wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast gwarantują anonimowość. Uwzględniając inwigilację społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z niezależnych giełd.

Źródło: Blog z rankingiem giełd kryptowalut

Scroll to Top