Obrazki srebrne – elegancki upominek z okazji komunii

Nie da się ukryć, że dla bardzo wierzących katolików oraz ich najbliższych bardzo istotne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to gdy jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki upominek kupić? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni prezent?

Co podarować z okazji uroczystości kościelnej

Rzecz jasna niezwykle popularnym rozwiązaniem jest wręczenie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć tablet czy aparat fotograficzny. Dziecko może być zadowolone z tego rodzaju upominku, lecz jeśli bardzo dużo osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być ich zbyt dużo. Dlatego dobrze jest pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem będzie między innymi podarowanie różnych drobnostek powiązanych stricte z katolicyzmem oraz duchowością – przecież na tym opierają się takie uroczystości, jak bierzmowanie i pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Ciekawe będą również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest przesadnie spektakularnym prezentem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystać z rowerów czy aparatów fotograficznych, lecz warto uświadomić naszą pociechę, że równie ważne, co przedmioty materialne, są upominki o charakterze religijnym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem świetnym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne. 

Scroll to Top