Kiedy rozpocząć naukę języka angielskiego?

Nie da się ukryć, że w tych czasach poznawanie języków obcych jest konieczne. Warto w związku z tym uczyć dzieci drugiego języka od małego. Przedszkole dwujęzyczne w Krakowie zapewni dziecku szansę na poznanie języka angielskie bardzo wcześnie. Kraków, Warszawa, Gdańsk to tylko jedne z miejsc gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zapoznaj się z naszym artykułem żeby dowiedzieć się więcej informacji o nauce języka angielskiego przez dzieci.

Nauka języka przez dziecko – jak wygląda?

Maluchy przyswajają języki sposobem symultanicznym oraz w sposób następczy. Sposób symultaniczny odnosi się do dzieci dwujęzycznych, drugi natomiast dotyczy do pozostałych dzieci.

Dobry czas na rozpoczęcie nauki języka obcego – kiedy jest?

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie nauki języka obcego to im wcześniej tym lepiej. Niektórzy eksperci mówią że już 3-miesięczne niemowlęta mogą zacząć naukę języka obcego. Jest to spowodowane tym, że do 9-12 miesiąca maluch słyszy i rozróżnia wszystkie dźwięki każdego języka. Po tym czasie dziecko zaczyna koncentrować się jedynie na głoskach, używanych wokół niego. Aby zapobiec zaniknięciu wrażliwości na fonetyczne niuanse innej mowy należy zapewnić dziecku szansę do jej słuchania.

Z jakiego powodu warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy pojawiają mit że dzieci nie są w stanie przyswoić wystarczającej ilości wiadomości, tak by nauka była sensowna. Jest to kłamstwo, ponieważ nauka języka obcego maluchów niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dzieci dobrą zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka we wczesnym wieku jest idealnym treningiem dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala znacząco rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to duży atut w życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego to szansa na nawiązanie nowych znajomości.

Jakie wyróżniamy etapy nauki języka obcego?

Miejmy w pamięci że nie zawsze jest gładko. Każdy maluch jest inny i w swoim tempe przyswaja język obcy. Aczkolwiek najczęściej po jakimś czasie dziecko nabiera pewności i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje coraz więcej zwrotów a także zapamiętuje akcent. Miej w pamięci że na początku nie warto wdrażać gramatyki.

Ilu języków obcych uczyć dziecko jednocześnie?

Chcesz, aby wychować poliglotę? Twój maluch wykazuje zainteresowanie wieloma językami? W takim przypadku warto pomyśleć nad przyswajaniem kolejnego języka przez malucha. Jaka jest jednak maksymalna ilość języków które dziecko powinno się uczyć. Dwa dodatkowe języki na tym etapie to maksymalna liczba, z tego względu, że nauka kolejnych będzie już problematyczna.

Scroll to Top