Jak zorganizować wycieczkę z przyczepą campingową?

“Podróżować jest bosko” – śpiewała kiedyś Kora. Rzeczywiście bliższe i dalsze podróże mają swój urok i lubią je niemal wszyscy. Kojarzą się z różnymi przygodami i pozostawiają wspomnienia na całe życie. Żeby wzmocnić doznawane wrażenia, ludzie wybierają przyczepy campingowe w Gdańsku.

Życie w trasie bądź zdalna praca to coraz częstszy wybór wśród ludzi. Perturbacje ostatnich miesięcy skłoniły wiele osób do zredefiniowania swojego życia. Jadąc na wycieczkę po Europie czy kraju przyczepą campingową ludzie chcą tym samym zwolnić tempo i bardziej doświadczać życie(m).

Dlaczego przyczepy campingowe?

Przyczepy campingowe bądź kampery zdobywają coraz więcej fanów. Podróż nimi jest komfortowa, a przy tym pojazdy te mają szereg zalet.

Rośnie także liczba podmiotów wynajmujących przyczepy campingowe. Gdańsk, Wrocław, Kraków – w niemal całym kraju rośnie popyt na tego typu pojazdy. Rynek reaguje – rośnie też podaż.

Przyczepy campingowe ze względu na swoją charakterystykę dają kierowcom dużo niezależności. Duża mobilność ułatwia dostawanie się do nawet trudno dostępnych miejsc. Ponadto dzięki temu środkowi lokomocji nie trzeba dostosowywać się do godzin kursowania pociągów, autobusów czy samolotów. Jedziemy tyle ile potrzebujemy i zatrzymujemy się wtedy gdy tego potrzebujemy.

Ponadto przyczepy campingowe mogą być domem na kółkach. Kuchnia, toaleta, łóżko – to tylko niektóre z elementów wyposażenia przyczepy. Wiele ludzi przemierzając świat przy okazji pracuje z perspektywy kampera.

Przyczepy campingowe – jak zaplanować podróż?

Wybierając się na wycieczkę przyczepą campingową trzeba się odpowiednio przygotować. Jest kilka spraw, o których powinien pamiętać każdy ruszający w podróż.

Podstawową rzeczą jest sam pojazd. Nie każdego stać na zakup przyczepy lub kampera. Na szczęście istnieje sporo firm, które wynajmują przyczepy campingowe. Gdańsk, dla przykładu, jest miastem, gdzie takich firm jest kilkanaście.

Podróż ma być bezpieczna. W związku z tym należy zadbać o ubezpieczenie podróżne. Obligatoryjnie trzeba też zbadać stan techniczny pojazdu. Długa trasa wymaga, żeby wszystkie części ze sobą współgrały.

Logistyka podróży to kolejny punkt obowiązkowy przy organizacji wycieczki objazdowej. Powinniśmy zapoznać się z mapami i regułami panującymi w danych krajach, tak, by nic nie mogło nas zaskoczyć. Warto też postarać się o ekwipunek – środki higieniczne, prowiant czy niezbędne narzędzia.

Przyczepa campingowa – bądź sterem, żeglarzem i okrętem

Przyczepa campingowa to super rozwiązanie dla nomadów, jednak nie wszędzie nią zaparkujemy. Warto sprawdzać gdzie można zaparkowania takiego pojazdu. W internecie jest dosyć sporo grup, gdzie podróżnicy dzielą się różnymi poradami odnośnie do miejsc odpoczynku.

Istnieje też niemało pól kempingowych, gdzie za niewielką opłatą można trzymać przyczepy campingowe. Gdańsk wiedzie prym pod tym względem w swoich okolicach. Jednakw sąsiednich miejscowościach również powstają nowe miejsca.
Pola kempingowe to też dostęp do elektryczności czy ciepłej wody, której czasem podróżnikom może brakować, kiedy opierają się na przyczepie campingowej. Warto mieć to na uwadze.

Scroll to Top