Jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu w języku angielskim?

Na pewno w tych czasach umiejętność mówienia po języku angielskim jest niezbędne. Często jednak osoby, które się go uczą borykają się z blokadą i boją się mówić po angielsku. Jak to pokonać?  Angielski Skierniewice – tu z pewnością znajdziesz szkołę językową która pomoże Ci z przełamaniem się.

W jaki sposób przestać się bać mówić po angielsku?

Poznaj proste sposoby, które z pewnością pomogą ci osiągnąć większą płynność w mówieniu.

  1. Czytanie na głos: jest to pierwszy krok aby przełamać swoją nieśmiałość. Takim sposobem przyzwyczaisz mięśnie twarzy, język a także pozostałe organy mowy do innych ruchów.

  2. Shadowing: to technika polegająca na głośnym powtarzaniu słów a także całych zdań za osobą, która posługuje się angielskim. Takie ćwiczenia możesz wykonywać między innymi podczas oglądania filmu, podczas słuchania podcastów lub powtarzając słowa z piosenki. Usłyszysz wtedy swój głos brzmiący w języku angielskim i przywykniesz do niego.
  3. Scenki: to zadanie polega na wyobrażaniu sobie sytuacji w których ktoś mógłby się znaleźć czyli przykładowo w sklepie, na imprezie lub w restauracji. Wymyślaj, że konwersujesz z kimś, ćwicz te dialogi zarówno na głos, jak i w myślach.
  4. Nagrywaj swój głos: warto korzystać z gotowych zdań do powtarzania i nagrywania. Nie da się ukryć, że na początku będzie dziwnie, jednakże po kilku próbach z całą pewnością przywykniesz.
  5. Znajdź obcokrajowca do konwersacji po angielsku:jest wiele aplikacji które umożliwiają rozmawianie z obcokrajowcami. Ponadto dobre wyjście to granie w gry na zagranicznych platformach i rozmawianie z obcokrajowcami
Scroll to Top