Jak działa hydroizolacja piwnicy?

Przecieki w budynkach mogą być spowodowane z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę powinno się zaczynać od kontroli miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Po analizie można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Problemy z wilgocią w różnych strefach budynków są spowodowane nie tylko z powodu opadów, ale także mgły, śniegu i wody w gruncie.

Czy hydroizolacja jest taka ważna?

Istotne jest by zapewnić skuteczną izolację dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także należy pamiętać o zaplanowaniu ujścia wody, by nie dopuścić do takich nieprzyjemności w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed przenikaniem wody, a także blokuje negatywne działanie substancji odpowiedzialnych za korozję, które są zlokalizowane pod ziemią.

Rynek ten stale się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy ma dostęp do innowacyjnych rozwiązań pomagających osiągnąć ten projekt. Materiały służące do hydroizolacji piwnicy powinny być dobrej jakości, ponieważ wybranie nieodpowiedniego surowca skutkuje skróconym działaniem izolacyjnym. Niezawodne środki, powinny mocno być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać dostawaniu się wody do budynku.

Jak zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?

Istnieje kilka rozwiązań by osiągnąć cel, jakim jest posiadanie suchego pomieszczenia.

Najczęściej używane z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Gdy w pomieszczeniu pojawi się problem z wilgocią, a fundament jest niemożliwy do wykopania to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Polega to na chronieniu  piwnicy  poprzez wstawienie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz użyciu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym przypadku sięga się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich możliwych otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko część działań możliwych w takich sytuacjach. Jak widać istnieje wiele metod, jednak przy takich działaniach lepiej skontaktować się z fachowcami DobreIzolacje z Warszawy, którzy szybko i w najlepszy możliwy sposób pomogą rozwiązać ten problem. Firma z Warszawy zdobyła obszerną wiedzę w zakresie hydroizolacji, a także specjalistyczny sprzęt, który umożliwia im dokonać satysfakcjonujących pomiarów, aby  znaleźć powód zawilgocenia.

Scroll to Top