Ile będziesz musiał wydać za organizację wesela w 2022 roku?

Na pewno za ślub i wesele w 2022  będziemy musieli zapłacić więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest pracochłonna. Jeśli zamieszkujesz wrocław bądź inne polskie miasta to sprawdź nasz tekst żeby dowiedzieć się ile będziesz musiał wydać za organizację wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje ceremonia weselna w tym roku?

Oczywiście ceny za wesele zależą zarówno od miasta, jak i od standardu lokalu, pory roku, atrakcji i liczby gości. Oczywistym jest, że cena ceremonii weselnej na 50 gości będzie znacznie niższy niż koszt ceremonia na 100 osób. Statystyki mówią, że w 2021 roku za ceremonię weselną na mniej więcej 70 gości płaciło się ok. 30-50 tysięcy zł.. W 2022 roku musimy doliczyć do tej kwoty przynajmniej 15 proc. więcej. 

Ile będziemy musieli zapłacić za salę weselną w 2022 roku?

Oczywiście cena sali weselnej ma związek z tym w jakim miejscu ją wynajmujemy. Z kolei koszt talerzyka na ceremonii weselnej zależy i od liczby gości, czy też od wybranego menu. Średnio w całej Polsce jej koszt wynosi od 260 zł do 350 zł, ale w wojewódzkich miastach ceny mogą być znacznie wyższe. Pamiętajmy, że osobno powinniśmy liczyć wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty oraz dodatkowych atrakcji. 

Wesele na 50 osób w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Sytuacja epidemiologiczna pozwoliła nam się przyzwyczaić do mniejszych wesel. W 2022 roku standardem są ceremonie na 40 – 70 gości. Koszt takiego przyjęcia weselnego to minimum 30 tysięcy złotych. Jednakże da się delikatnie obniżyć ten koszt.

Ile zapłacimy za wesele na 100 osób w 2022 roku?

Jeśli para zdecyduje się na imprezę weselną na 100 gości to należy się liczyć z dużymi kosztami. Za takie wesele zapłacisz min. 60 tysięcy złotych.

Ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele w 2022 roku?

Cena za wynajęcie fotografa na wesele w roku 2022  będzie się wahał w granicach od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda cena wynajęcia kamerzysty na wesele w w roku 2022? Bardzo podobnie jak w przypadku fotografa na wesele, cennik kamerzysty na wesele i ślub waha się w przedziale 3000-4000 zł.  

Jaki jest koszt zespół na wesele w 2022 roku?

Należy zacząć od tego że koszt za zespół, a za DJ różni się. Im zespół liczy więcej osób tym wyższa cena za wynajęcie takiej usługi. Pisząc konkrety za Dj-a w tym roku trzeba mniej więcej 3-7 tysięcy zł., natomiast ceny zespołów weselnych są większe i wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych. Zespół weselny który w 100% gra muzykę na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Ponadto  z reguły na jednego członka zespołu przypada 1000-1500 zł.

Jaki jest koszt dekoracji na wesele w 2022 roku?

W tym przypadku koszt jest zmienny, ze względu na to, że w większości zależy od tego na jakie kwiaty i dekoracje się zdecydujecie. Jeżeli postawisz na żywe kwiaty to najlepszym wyborem będą sezonowe i dostępne lokalnie. Pamiętaj, że sprowadzanie ich ogromnie wpłynie na ich koszt. Najwięcej zapłacisz od października do maja, natomiast lipiec i sierpień stanie się tańszy. Niestety w tym roku ceny niektórych  kwiatów podrożały trzykrotnie. Czyli średni koszt za kwiaty to od 3000 do 5000 tysięcy złotych.

Jaki jest koszt fryzjera i kosmetyczki na wesele w 2022 roku?

Koszt fryzury ślubnej robionej u profesjonalisty  wynosi między 150 a 500 złotymi. Jest to zależnie od tego jak długie są włosy, jaki jest ich stopień skomplikowania i ilości użytych dodatków. Jeśli chodzi o makeup ślubny to wynosi od nie mniej niż 200 złotych. Jest to zależne umiejętności i stopnia doświadczenia kosmetyczki. Nie zapominaj, że do tej ceny musisz doliczyć cenę makijażu próbnego. 

Scroll to Top