Garnitur uszyty na miarę – czy musi dużo kosztować? W jaki sposób wybrać najlepszego fachowca?

Przygotowując się do istotnych dla nas uroczystości za każdym razem musimy wyglądać zjawiskowo. Ale wielu z nas skupia się także na tym, aby nie było to zbyt kosztowne, gdyż najprawdopodobniej jest to strój tylko na jedną noc. To duży błąd. Pamiętajmy, że w przypadku dobrze dopasowanego garnituru, jest to strój na długie lata i za chwilę przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych zdarzają się w życiu sytuacje, w których warto zainwestować w ubranie uszyte na miarę, świetnie dobrane do naszych potrzeb i gabarytów.

Czy garnitur szyty na miarę zawsze jest drogi?

To często powtarzany mit, szczególnie w środowisku męskim, to znaczy – garnitur kupiony w sklepie jest drogi, nie mówiąc już o takim szytym na miarę. Dużo zależy od tego, na jakiego krawca się zdecydujemy, a także jaki materiał zostanie użyty przy komponowaniu naszego garnituru, tyle będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, ale przeważnie wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. Więc odpowiedzi na pytanie, czy jest to większy czy mniejszy koszt, każdy z nas musi udzielić sam, ponieważ tak kwestia jest mocno indywidualna. Jednak, nie zapominajmy o tym, żeby razem z tym pytaniem, zadać sobie jeszcze jedno – jak chce się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego warto przeznaczyć pieniądze na garnitur szyty na miarę?

Najbardziej wartościową zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W większości przypadków, szczególnie w kwestii odzieżowej, lepiej wyglądają rzeczy, które są dobrane idealnie do właściciela. Możemy poczuć się wtedy bardziej wyraziści, a wszystkie zalety są podkreślone. Warto również podkreślić, że faktycznie garnitur nie towarzyszy nam codziennie, ale w tym tkwi jego siła. Nie zapominajmy bowiem, iż jest to strój, służący właśnie w specjalnych okazjach, w których zazwyczaj pragniemy wyglądać świetnie i czuć się pewnie, a szczególnie wygodnie.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w wygodzie noszenia. Bądźmy zatem przygotowani na to, iż w sieciówkach nie będzie idealnych wymiarów pod nas – co jest wiadome. Szwalnie, posiadające kontrakty ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, wedle ogólnie znanych wymiarów. M L czy S, to najczęściej stosowane aktualnie rozmiary. Mogą one się różnić między sobą nawet w granicach tej samej marki, ale nie zmienia to faktu, iż w dalszym ciągu nie będą pasować do naszej sylwetki idealnie w każdym miejscu naszego ciała. Ktoś może mieć za szerokie biodra do rozmiaru M, a drugi za szeroką klatkę piersiową, aby móc kupić S-kę. Gdy wybieramy się na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a przede wszystkim nasze mankamenty nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona zostaje osobno i bazując na tych wymiarach projektowana jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wieczory.

Jak szukać odpowiedniego krawca?

Kiedy podjęliśmy decyzje o tym, że chcemy posiadać strój uszyty na miarę pora na to, żeby znaleźć odpowiedniego krawca. Wiele naturalnie zależy od tego, gdzie żyjemy. Dobrze będzie w takowej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół i rodziny. Mamy możliwość też wykorzystać internet w procesie poszukiwania idealnej dla nas oferty. W myśl powiedzenia, wszystkie chwyty dozwolone, pamiętajmy, iż najistotniejszy jest indywidualny komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online

Scroll to Top