Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień

Dopalacze przez bardzo długi okres były ogromnym problemem. Wydawało się, że różnorakie inicjatywy prowadzone przez rząd odniosły rezultaty – owszem, sklepy z tego rodzaju substancjami zostały zamknięte, ale niestety nie zmniejszyło to liczby osób, które muszą przebywać w miejscach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można sprawę ignorować i twierdzić, że inne narkotyki są gorsze – nie można jednak podważyć faktu, że dopalacze również są uzależniające. Przynoszą także skutki znacznie gorsze, niż inne nielegalne substancje. 

Dlatego tak wiele osób sięga po dopalacze?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w naszym kraju przyjmuje mnóstwo osób, które mają za sobą przygody z dopalaczami. Problem jest w tym wypadku o tyle duży, że zwykle nie można łatwo stwierdzić, co zawierają dane dopalacze, w związku z czym trudno o wykrycie toksycznych substancji, a co za tym idzie, leczenie. Chociaż oferują one efekty halucynogenne, to mogą także wpłynąć na odpowiednie funkcjonowanie mózgu, upośledzając jego pewne funkcje. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku innych obszarów naszego ciała. Dopalacze są zwyczajnie w świecie szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest osamotnioną placówką tego typu, która zmaga się z licznymi pacjentami, którzy kontynuują przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest takich miejsc. 

Dopalacze są realnym problemem!

Nie można bagatelizować działania dopalaczy na kondycję organizmu. Ośrodek leczenia uzależnień nie w każdej sytuacji jest miejscem, do którego przybywają osoby uzależnione od nich – zatrważająco często spożywanie ich kończy się zwyczajnie śmiercią albo trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. 

Scroll to Top