Co charakteryzuje dobrego adwokata – wykształcenie oraz doświadczenie

Nie można zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach doświadczony adwokat (Białystok) jest na wagę złota. Z usług takich fachowców korzystają zarówno ogromne korporacje, które wiodą prym na rynku w swojej branży, jak i osoby prywatne, które wymagają wsparcia prawnego w różnorakich kwestiach. Tłumaczymy, czym powinna charakteryzować się godna zaufania kancelaria adwokacka (Białystok) i jakiego rodzaju doświadczeniem musi móc pochwalić się dobry adwokat – tłumaczymy wszystko krok po kroku!

Co warto wiedzieć o wykształceniu adwokata?

Nade wszystko należy mieć świadomość, że pójście na studia prawnicze nie jest wystarczające, aby zostać czynnym zawodowo adwokatem. Oczywiście są one podstawą, bez której nie można się obyć, ale warto pamiętać, że po ukończeniu studiów trzeba również odbyć tak zwaną aplikację adwokacką, która trwa z reguły trzy lata i jest zakończona egzaminem – według wielu kandydatów testem niezwykle trudnym i skomplikowanym, poruszającym wiele zagadnień. Dopiero po zaliczeniu testu kandydat może starać się o pracę jako adwokat. 

Doświadczenie adwokata – na co zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że przyzwoita kancelaria adwokacka (w Białymstoku zobacz Kancelarię Adama Sawickiego) powinna zatrudniać doświadczonych fachowców w swoich branżach. Piszemy tutaj w liczbie mnogiej, gdyż niezwykle często jest tak, że poszczególni adwokaci różnią się pomiędzy sobą specjalnościami, w których mogą pochwalić się największym doświadczeniem. Z tego względu, kiedy przychodzi nam wybrać odpowiedniego adwokata, trzeba zwrócić uwagę na to, jaką mamy sprawę do załatwienia. Jeśli jest to sprawa finansowa, warto skorzystać z usług adwokata, który ma za sobą setki zbliżonych spraw – inny wybór zostanie podjęty na przykład w sytuacji związanej ze złamaniem prawa karnego. 

Scroll to Top